Zona Nedir? Zona Nasıl Oluşur?

milas
Zona Nedir? Zona Nasıl Oluşur?

Zona Nedir? Zona Nasıl Oluşur?

Çağımızın önemli hastalıklarından bir tanesi olan Zona hakkında bugün sizlere detaylı olarak bilgi aktarımı sağlayacağız. Zona nedir? Neden oluşur? Bu gibi soruların cevabını arıyorsanız konumuzu okumayya devam edebilirsiniz.

zona-hastaligi-nedenleri1

Zona hastalığı vücudunuzda aşırı şekilde ağrılar gösterebilir. Cildinizin kaşınmasına neden olabilir ve cildinizde bazı tahrişlere de neden olabilmektedir. Zonanın tıpta bilinen adı herpes zosterdir. Halk arasında bu hastalık gece yanığı olarak adlandırılmaktadır. Halk bu hastalığı kolay ve rahat bir şekilde atlatılabilen bir hastalık olarak görebilir fakat dikkat edilmediği süre boyunca daha farklı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Zona başladığı bölge içerisinde nüks eder ve sadece o bölgeyi etkiler.

Hastalığın başlamasının ardından vücudunuzda büyük oranda dökülmeler, soyulmalar veya kaşıntılar ortaya çıkabilir. Ardından vücudunuz su toplayıp daha kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Su çiçeğine benzer bir hale gelen bu hastalığı geçirmek için eczaneden bir kaç tane krem almanız veya ilaç almanız yeterli olabilir fakat öncesinde bir doktora görünmenizde büyük fayda olduğunu düşünebilirsiniz.

Peki bu hastalık neden olur? İşte sizlere cevabı..

Eğer kişi su çiçeği hastalığını geçirmişse ve kalıntı olarak bu hastalığın bazı kalıntılarını vücutta halen bulunduruyorsa bu hastalık tekrardan nüks edip farklı yollar ile vücudunuzda görülebilir. Vücudunuz üzerinde sorun yaratmaz ve sizinle beraber ömür boyu yaşayabilir fakat vücudunuzun aşırı şekilde kaşınmasına neden olabilir. Yani su çiçeği hastalığı vücudunuzda bir virüs bırakır ve bu virüs yıllar sonra kendisini geliştirip bu hastalığa neden olabilir. Eczaneden alacağınız bazı ilaçlar ve kremler sayeesinde kolay yoldan geçmesini sağlayabilirsiniz.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *