Yeni Nesil Akıllı Saatler ve Özellikleri

Yeni Nesil Akıllı Saatler ve Özellikleri

akilli-saatlerin-ozellikleri

Akıllı Saatlerin Özellikleri

Giyilebilir teknolojinin atası olarak görülen, son teknolojinin nimetleri arasında sayılan akıllı saatler yavaş yavaş hayatımızın vazgeçilmez parçaları haline dönüşmeye başladı. Özellikle de aradan geçen bir kaç yıllık süreçte ne denli bir yol kat edildiği görülebiliyor. Bilmeyenler için akıllı saat gelişiminin tarihçesini şu şekilde açıklamak mümkün.

Pebble Smart Watch ismindeki saat modeli akıllı saat devrinin başlaması için bir mihenk taşıdır. İlk olarak tanıtım için hazırlanmış bir prototip videosu ile milyonlarca insana ulaşmayı başaran firma bir saatten çok daha fazlasını vadeden cihazlarını göstermeyi başardı. Ardından bir bağış sitesinde cihazın üretimi için 100.000 $ değerinde bir destek talebi açıldı. Ancak teknoloji aşıklarının o kadar hoşuna gitti ki ürün için tam 10 milyon $ bağış toplandı.

Dolayısıyla ilk akıllı saat olarak Pebble Smart Watch geliştirildiğinde Facebook, Twitter, Email servisleri, telefonunuza gelen çağrı ve mesajlar gibi birçok fonksiyona saat üzerinden erişmek bir bilimkurgu filminden ziyade hayatımızın parçası haline dönüştü. Tabi bu atılımın ardından teknoloji devleri boş durmadı. Samsung, Apple, Sony, LG başta olmak üzere efsaneleşen akıllı saat modellerinin ilk sürümlerini piyasaya sürmeye başladılar. Artık nabzımızı ölçen, kalori durumumuzu raporlayan, tüm sosyal ağları bileğimize aktaran bir teknolojiyle karşı karşıyayız.

  • Samsung Galaxy Gear

Alternatiflerine göre şık tasarımıyla ön plana çıkan Samsung Galaxy Gear neredeyse Galaxy serisinin tamamına uyum sağlıyor. Öyle ki Android 4.3 ve üzerinde işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu olarak üretildi. 1.63′ AMOLED ekranı, 315 mAh bataryası, 1.9 mega piksel kamerası, 4 GB hafızası, 512 MB belleğiyle resmen piyasaya bomba gibi düştü.

  • Sony SmartWatch 2

SmartWatch modelinin ikinci versiyonu olarak üretilen cihazda 1.6′ ekranın yanı sıra NFC teknolojisinin olması son derece makul gözüküyor. Tek bir şarjla günlerce kullanımı mümkün kılan Sony her zamanki gibi batarya konusundaki kalitesini gösteriyor. Telefonunuzla tam entegrasyon sağlayan cihazın tüm bildirimleri ve uygulamaları bileğinize taşıdığını söyleyebiliriz. Android 4.0 ve üzeri tüm işletim sistemleriyle uyumlu.

  • Apple iWatch

iOS işletim sistemiyle entegre çalışan, iPhone ve iPad ile bağlantı kurulduğunda tüm bildirimlerinizi almanızı sağlayan iWatch aynı zamanda hayatınıza dair birçok detayı da kapsayan özelliklere sahip. Uyku düzeni, adım sayısı, kalori hesaplaması, nabız hızı gibi çok sayıda özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *