Yağların Süper Kahramanı : Kantaron Yağı

Yağların Süper Kahramanı : Kantaron Yağı

Birçoğumuz tarafından bilindiği gibi doğal tedavi yöntemlerinde kullanılan en büyük malzemelerden biri kantaron yağıdır. Geçmişten günümüze ilkel kabilelerden tutun da savaş doktorlarına birçok insan tedavi için kantaron yağını kullanmıştır. Dünyanın neredeyse her bölgesinde yetişmesinden mütevellit ününü kazanması zor olmamıştır. Günümüzde sağlığın yanı sıra güzellik alanında da kullanılmaya başlayan kantaron yağının faydalarını gelin hep birlikte gözden geçirelim.

kkk

İlk olarak kantaron yağının hücre yenileme özelliğinden bahsedelim. Hücre yenilemeye örnek vermek gerekirse doğum sonrası oluşan çatlakların kapatılması, yanıkların oluştuğu bölgede hasarlı derinin atılıp yerine yenisinin oluşturulması, güneş yanıklarının iyileştirilmesi ve yaraların kapatılması gibi. Eğer bu üç sorundan birisi varsa doktorunuza danıştıktan sonra o bölgelere kantaron yağı uygulayabilirsiniz.

Kantaron yağının başka bir özelliğiyse sindirim sistemini rahatlatması ve iyileştirmesidir. Ağız yoluyla alındığı takdirde ishale iyi gelir ve vücudun hızlı su kaybetmesini engeller. Bunun dışında mide ağrılarına iyi geldiği gibi hazımsızlık problemi olan kişilerde besinlerin sindirilmesini kolaylaştırır. Bebeklerde karnın üstüne masaj yaparak uygulandığında da bebeklerin rahatladığı gözlemlenmiştir.

hypericum oil in a glass bottle macro horizontal

Güzellik alanında da kullanılan kantaron yağının cilde faydaları da azımsanamayacak kadar fazla. Ciltte yağlanmayı azaltan kantaron sivilcelerin yok edilmesine de karşı çok iyi bir silah. Pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı kolaylaştıran bu yağ yüzdeki lekelerin de azaltılmasına yardımcı oluyor. Bunun dışında kantaron yağı 1-2 ay boyunca et benine uygulandığında benin ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Ayrıca bu yağın saç derisinin yenilenmesine yardımcı olduğu da doğrulanmıştır

Gelelim kantaron yağının kullanımına. Eğer yüzünüze veya uygulayacaksanız küçük bir pamuk alıp kantaron yağına hafifçe batırarak sürebilirsiniz. Saçlarınız için kullanacağınız zaman ise fazla olmamak kaydıyla banyoya girmeden önce saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Eğer mide ağrılarınız varsa ve içmeyi düşünüyorsanız bir tatlı kaşığını geçmemenizi öneririz.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *