Taş Düşürmeye Ne İyi Gelir?

milas
Taş Düşürmeye Ne İyi Gelir?

Taş Düşürmeye Ne İyi Gelir?

Halk arasında taş olarak bilinen fakat tıpta ürik asitin fazla olması, oksalatın ve kalsiyumun dengesiz bir şekilde idrarda bulunması nedeniyle ortaya çıkan bu sağlık sorunu bizleri fazlasıyla zorluyor ve günlük hayat içerisinde bir çok sorun yaşamamıza neden oluyor. Peki bu taşlara ne iyi gelir? Böbrek taşları nasıl düşürülür ? İşte sizlere bunun detayı..

tas-dusurmeye-ne-iyi-gelir-646x323

Böbrek taşları genellikle genetik olarak ortaya çıkar. Örneğin; ”Babada varsa size geçebilir veya annede varsa size geçebilir.” Su kaybı, böbrek rahatsızlıkları, idrar yolları enfeksiyonlarına neden olabilen böbrek taşları günlük hayatta sizi çok fazla rahatsız edebiliyor. Ağrı ortaya çıktığı zaman bazı mide sorunlarıda ortaya çıkabilir. Mide bulantısı geçireibilirsiniz veya mideniz çok fazla şiddetli olarak ağrılarla karşı karşıya kalabilir.

Taşlarınızı düşürmek istiyorsanız günlük olarak fazla fazla su içmeniz gerekiyor. Yani 2.5 litre ila 2 litre arasında su içmeniz böbrek taşlarınızın düşmesine neden oluyor. Ayrıca çay tüketimini, kahve tüketimini de azaltmanız fazlasıyla yararlı olacaktır. Asitli içeceklerden uzak durmanızda bir nebze yarar sağlayabilir. Özellikle peynir, süt gibi ürünleri tüketmeniz gerekiyor. Suyu yukarıda dediğmiiz gibi bol bol içiyorsunuz. Bol bol hareket edip egzersiz yapıyorsunuz. Yani günde bu dediklerimizi yaparsanız hızlı bir şekilde taşınızı düşürebilirsiniz. Karın ağrıları ve diğer ağrılardanda kurtulmuş olursunuz. Tabii doktora giderseniz bu sorundan çok daha hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu arada ne işe yaradığını bilmediğiniz ilaçları lütfen tüketmeyin. Yarardan çok zarar getirecektir.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *