Popüler Minecraft Oyunu Hakkında Önemli Bilgiler

Popüler Minecraft Oyunu Hakkında Önemli Bilgiler

Yazılımcı olan Markus Persson tarafından 2009 yılında 1 hafta içinde tamamlanan Minecraft, forum paylaşımları ve denemelerinin ardından resmi olarak 2011 yılında yayınlanmıştır. Oyunun temel olarak görünümü 3 boyutlu olup küp ya da blok olarak adlandırılan görseller ile geliştirmeye dayalı bir yapı barındırmaktadır.

minecraft-oyunu-hakkinda

Yayınlandığı günden bu yana çok beğenilmesi ile günümüzde oyuncu sayısının 18 milyona ulaşması ilgi çekici olduğunu açıkça göstermektedir. Bu rakamın sadece PC ve Mac üzerinde oynayan oyuncuların sayısı baz alındığında sonucun bu değeri taşıdığını bilmek ve Xbox, Play Station, İOS ve Android yazılımlarını tercih eden oyuncuları da işin içine kattığımızda sayı 40 milyonu bulmaktadır.

Grafikleri ile etkileyen ve hayrete düşüren oyunlardan farklı olan Minecraft, yaratıcılığın daha çok ön planda olduğu bir oyun olarak ilgi çekmektedir. İnternet üzerinden oynanan oyunlar içinde en çok oyuncu server sayısına sahip oluşu da aynı dünyalar kurmanın kapısını açmaktadır.

Ebeveynler tarafından çok sevilmesi çocuklarına şiddetin olmadığı bir oyunun sunulmasından ibaret gibi durabilir ama hayal gücünün bu oyun içindeki etkisini pek kestiremedikleri için bunu göremediklerini de söylemek yerinde olacaktır. Şiddet değerler çok az olsa da yaratılan dünyalar için bunu hayal ederek inşa eden oyuncuların istedikleri duyguyu da inşa ettikleri görülmektedir.

Yüksek bağımlılık yapması da ayrı bir boyut olup keşfetme dürtüsünün yoğun olarak yaşandığı Minecraft içinde kendinizi saatler boyunca başından kalkmadan oyun oynarken bulmanızda çok olası. Diğer oyun sınıflarında oyuncuyu teşvik etmeye yönelik ödül ve görev gibi unsurların olmayışı oyunu daha serbest bir konumda ele almanızı sağlıyor ve fikirleriniz ile yaratıcılığınızı da pekiştiriyor. Üstelik sadece kendinizin fikirlerini değil bir arkadaşınız ile ya da bir grup olarak dünyaları yaratıp aralarında geçiş yapmanıza da imkân tanıyor.

Reaction
1 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *