Philadelphia Deneyi Uydurmaca Mı Yoksa Gerçek Mi?

Philadelphia Deneyi Uydurmaca Mı Yoksa Gerçek Mi?

İnsanoğlu yüzyıllar boyunca ışınlanmayı bulmaya çalışmıştır. Gerek bilim adamları gerek simyacılar ellerinden gelen her şeyi yapmış fakat bir sonuca varamamıştır.Belki de biz yanılıyoruzdur,belki de bir sonuca varmışlar ve bizlerden saklıyorlardır. İşte ışınlanmanın gerçekleştirildiğini ve bunun bizden saklandığını söyleyen bir adam ; Carlos Miguel Allende. Gelin onun hikayesini hep birlikte inceleyelim.

allende

  Carlos Miguel Allende

Allende 1955 yılında Ufoloji alanındaki çalışmalarıyla tanınan Morris Jessup’a 1943 yılının 28 Ekim’inde Amerikan donanmasındaki bir gemiyle gerçekleştirilen deneye katıldığını iden bir mektup yolladı. Mektupta anlatılanlara göre 1943 yılının 22 Temmuz sabahında deney için gerekli ekipmanlar hazırlanmış ve mürettebat gemiye bindirilmişti. Başlangıçta deneyin amacı düşman radarlarına karşı görünmez olmaktı fakat jeneratörler çalıştığında bir şeyler ters gitmeye başladı. Yeşil bir sis gemiyi yavaş yavaş içine alıyor ve gemi yavaş yavaş görünmez olmaya başlıyordu. Sis kaybolurken geminin sadece çapasını görebildiği yazan Allende o anda bilim adamlarını ve subayların dehşet ve korku içinde gemiye baktıklarını belirtiyordu. On dakika sonra jeneratörler kapatılmış ve geminin geri gelmesi bekleniyordu. Tekrar ortalığı yeşil bir sis kapladı ve gemi yavaş yavaş görünmeye başladı ama mürettebattakilerin çoğu denize kusuyor veya bilinçsizce etrafta dolanıyordu. Daha sonra tekrar bir deney yapılması kararı verildi ve ekipmanlar değiştirildi.

trtr

28 Ekim 1943 tarihinde gerçekleştirilen ikinci deneyde çok garip şeyler olduğunu yazmıştı Allende. Yazdıklarına göre 1240 tonluk gemi aynı şekilde tekrar kaybolmuş fakat  bu sefer 640 kilometre ötedeki Norfolk limanında ortaya çıkmış ve birkaç dakika içerisinde tekrar geri dönmüştü. Ancak bu sefer akıl almaz görüntüler görülmüştü. Mürettebattakilerden bazıları yok olmuş bazıları geminin eriyen metaliyle bütünleşmiş kurtulanlarsa hayatları boyunca birçok psikolojik problem çekmişti.

Mektubu aldıktan sonra hikayeye inanıp inanmamakta kararsız kalan Jessup, Allende’e kanıtı olup olmadığını sorduktan sonra kanıtının olmadığını söyleyen Allende ile bir daha yazışmamıştır. Olay duyulunca deneye katıldığını iddia eden sadece bir asker ortaya çıkmıştır.Amerikan Hükümeti yıllarca bu askerin söylediklerinin ve deneyin tamamen yalan olduğunu savunsa da bu konuya ilgi ve merak hiç azalmamıştır.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *