Makyaj Yaparken Bilinmesi Gereken En Önemli Sırlar

Makyaj Yaparken Bilinmesi Gereken En Önemli Sırlar

en-etkili-makyajin-sirlari

En Etkili Makyajın Sırları

Makyaj yapmak bir kadının bakımı için ritüellerinden yalnızca bir tanesidir. Dolayısıyla her gün her koşulda yapılan makyajın en iyi sonuçlar vermesini sağlamak amacıyla bazı detaylar olduğu aşikâr. Herkesin bildiği gibi kalıplaşmış makyaj teknikleri hayatımızın her anında bize yardımcı olabiliyor. Fakat doğru makyaj tekniğini doğru yerde ve doğru zamanda kullanmadığımız takdirde çok iyi sonuçlar alınamayacağı da ortadadır.

Öncelikle makyaj çeşitleri olarak bir ayrım yapmak ve bu ayrıma göre şekillendirmek en doğrusu olacaktır.

  • Günlük Makyaj

Cilt kusurlarını örtmek, güzel görünüm için hafif tonlarla yapılacak katkılarla hoş bir görünüm sağlamak amaçlanır.

  • Gece Makyajı

Daha belirgin renklerle birlikte tamamen elbisenizden ayakkabınıza uzanan bir kombinasyon yaratılır. Uyum çok önemlidir.

  • Porselen Makyaj

Uzun saatler boyunca kalması, özel fondöten ve kremler sayesinde yüzün resmen yeniden yapılandırılması sağlanır. Dayanıklılığı ve görselliği ön plandadır.

  • Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj tekniği tamamen makyaj yaparken harcanılan zamanı geri kazanmayı sağlamaktadır. Sürekli uyguladığınız makyajın yüzünüze uzun süre kalıcı olarak uzmanlar tarafından uygulanmasını kapsar.

Bu doğrultuda günlük yaşamımızda porselen makyaj, geceleri ise günlük makyaj kullanmak bize çokta faydalı bir etki yaratmayacaktır. Her makyaj türünün kendisine has renk paletleri ve uygulanış şekilleri vardır. Gündelik yaşamınız boyunca çok dikkat çekmeyen yalnızca soft renkleri tercih etmeniz önerilir. Örneğin açık kahverengi, turuncu tonlar, koyu fakat belirginliği mat olan kırmızı ve bordo renkler şık bir görünüm sağlamaktadır.

Gece makyajında elbisenize oranla tercih edeceğiniz siyah ve kırmızı tonlar vazgeçilmezdir. Tabi ki farklı renk kombinasyonları gece kıyafetinizin türüne göre değerlendirilebilir. Ancak kadınların makyaj yaparken yapılan hatalar arasında en sık yaptıkları uyumsuz renk seçimidir. Kesinlikle elbise ve aksesuar uyumu önemsenmelidir.

Porselen makyaj yapımı esnasında cildiniz yeniden yaratılmış gibi olur. Adeta üzeri tamamen kaplı bir yüze sahip olursunuz. Hiçbir kusur görünmeyeceği gibi aynı zamanda istenilen renk formlarının da tercih edilmesi mümkün olur. Bu yüzden de gece makyajı için önemli organizasyonlar söz konusu ise porselen makyaj tekniklerinden yararlanılabilir.

Sonuç olarak bu teknikleri daha önce hiç uygulamadıysanız önemli bir yere veya buluşmaya gitmeden önce denemediğiniz bir makyaj tekniği uygulayarak kötü görünmenize ya da berbat hissetmenize sebep olabilirsiniz. Bu yüzden bilmediğiniz teknikleri alışverişe çıkmadan önce uygulayın hem hazırlık sürenizi hem de insanların size bakışlarını görün. Böylece önemli bir buluşmada hem geç kalmamış olursunuz hem de alacağınız tepkileri kestirmiş olursunuz.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *