iPhone 7 tıslamasının sebebi nedir?

milas
iPhone 7 tıslamasının sebebi nedir?

iPhone 7 neden tıslıyor?

iPhone 7 bildiğiniz üzere büyük bir rahatsız edici bir ses tonuyla karşımıza çıktı. iPhone 7’de bulunan rahatsız edici bu ses ”tıslama” sesi. Peki bu telefon neden tıslıyor? İşte sizlere iPhone 7 hakkında ve tıslama sesi hakkında yeni görüşler..

iphone7tis02

Apple’ın iPhone 7 serisi telefonlarını satın alan kişiler telefonların ”tıslama” sesi verdiğini iddia etti. Bu iddia bir çok kişi tarafından doğrulanınca Apple’da harekete geçti. Bu tıslama sesi ilk olarak Stephen Hackett tarafından duyuldu. Daha sonra videosu paylaşıldı ve büyük bir tartışma ortaya çıktı. Fakat Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu telefon neden tıslıyor?

Bazı kaynaklara göre telefon A10 EFusion çipine bağlı olarak tıslama sesi çıkartıyor. Aslında bu olayı sadece çipe bağlamak doğru bir davranış olmayabilir. Zira çip ile birlikte gelen bileşenlerde bu sesin çıkmasına neden olabilir. Apple, iphone 7’nin yeteri kadar ince olabilmesi için bazı şeylerden kaçınmış ve tek devreli bir kart kullanımş. Kartta yer alan bileşenler o kadar çok kompleks ve rahat ki bu tür sorunlara meyil verebiliyor.

Kartın üzerinde yer alan çipler, modem ve sinyal arttırıcı aletlerin hepsi birbirine yakın olarak duruyor. Bu da haliyle bileşenlerin arasında boşluğun az olmasına neden oluyor ve kartın çeşitli sorunları ortaya çıkartmasına neden oluyor. Kartın üzerinde bir kaç tane istenmeyen bileşen var ve bu bileşenler tıslama sesinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Şuanda gelen bilgiler bu şekilde. Önümüzdeki günlerde Apple bu konuyla alakalı olarak daha detaylı bir açıklama yapacaktır.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *