iPhone 7 Alınır Mı?

milas
iPhone 7 Alınır Mı?

1293820_fc9e63cfc176182e7c1ec4449654aa2c_640x640

iPhone serisi telefonların içerisine yeni bir seri dahil oldu ve son olarak Apple tarafından geçtiğimiz hafta iPhone 7 serisi çıkartıldı. 2 seri olarak karşımıza çıkan yeni iPhone’lar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak birbirinden farklı özellikler ve ekran boyutlarıyla karşımıza çıkıyor. iPhone 7 serisi telefonlar yeni çıkmasına rağmen hakkında bir çok yazılı anlatım ve video bulunuyor. Kimileri fiyatı aşırı şekilde abartı bulurken kimileri de telefonun gayet iyi olduğunu söylemekte. Peki bize göre iPhone 7 alınır mı?

iPhone 7 Ne Kadar? 

Yukarıda denildiği gibi kimine göre telefon gayet iyi özellikleri içerisinde barındırıyor. Değişmiş ekranı, kaliteli ekran çözünürlüğü, performansı vs. gayet iyi durumda. Fakat tek bir sorun var. O da iPhone 7’nin Türkiye fiyatı!

iPhone 7 Türkiye içerisinde yaklaşık olarak 3800 TL ile 4800 TL arasında satışa sunuldu. Diğer iPhone serilerine göre bu seri içerisinde 16 GB iPhone modeli bulunmuyor. Bu sefer bu seri de 32 GB’dan başlanıyor ve fiyatlar buna göre belirlenmiş durumda. Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde 600 $’dan satışa sunulan iPhone 7 serisi telefonlar bizim ülkemizde neden bu kadar pahalı?

Ülkemizde teknoloji anlamında tam olarak gelişme sağlayamadığımız için ve kendi telefonlarımız üretmeye gücümüz olmadığı için şuanda telefonların hepsi dışarıdan gelmekte. Bu da bizlere vergili olarak satışa sunuluyor. Firmalar kendi fiyatlarını belirliyor. Yani komisyonlarını alıyor. Üzerine vergiler dahil ediliyor ve bizlere satılıyor. iPhone 7 serisi telefonların iPhone 6 serisi telefonlarla aşırı şekilde bir farkı yok. Kasa olarak aynı kasaya sahip olan bu telefonların yani iPhone 7’nin alınması mantıklı değil gibi..

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *