Göz İçin Yapılan Lazer Operasyon Teknikleri Neler?

Göz İçin Yapılan Lazer Operasyon Teknikleri Neler?

lazer-operasyon-teknikleri

Gözlükten Kurtulmak İsteyenler İçin Lazer Operasyon Teknikleri

Her gözlük kullanan insanın hayali bir gün gözlük kullanmadan net bir görüntüye sahip olmaktır. Fakat bazen ameliyat korkusu bizim doğuştan gelen özellik olmamasına rağmen bedenimizin vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Göz rahatsızlıklarını kısmi olarak lensle iyileştirmek mümkündür. Bir bakıma lens gözlüksüz görüntüyü netleştiren suni bir protez olarak takılıp çıkartılabildiği için kısmi kabul edilir. Ancak tamamen net bir görüntüyü hiçbir şeye ihtiyaç duymadan sağlayabilmenin yolu lazer ameliyatlardan geçmektedir.

Bu noktada göz kusurunuzun büyüklüğü, kornea kalınlığı, gözünüzdeki sinirlerin durumu, göz yapınızın uyumluluğu ve buna benzer çok fazla faktör araştırılarak uygun bir yöntem bulunmaya çalışılır. Excimer Lazer cihazının yaygınlaşmasıyla beraber Türkiye’de de birçok özel ve resmi kurumda lazer operasyonları yapılmaya başlandı. Birçok farklı metot olduğu gibi bu metotların tamamının kendisine has bir hasta grubunu içerdiğini söyleyebiliriz. Sizin seçiminizden ziyade tamamen göz yapınıza zarar vermeden en iyi sonucu alabilmek için farklı seçenekler göz önünde bulunduruluyor.

  • LASEK

LASEK daha çok düşük numaralı miyop, hipermetrop ve astigmat hastalarına uygulanan bir lazer yöntemidir. Dünya üzerinde en sık kullanılan metot olmasının haricinde 15 dakikalık operasyon sonucunda gözlüklerinize veda etmeniz mümkündür. Hastanede kalmanıza gerek kalmayacağı gibi 24 saat içerisinde gözleriniz sağlıklı formuna kavuşmuş olur.

  • LASIK

LASIK yöntemi kornea üzerinden kaldırılacak saç teli boyutundaki bir kapaktan göz içine uygulanan bir yöntemdir. Daha çok yüksek numaralı olup LASEK uygulanamayan hastalara uygulanmasıyla bilinir. Yine hastanın kısa sürede hayatına devam etmesi sabittir.

  • Intralase LASIK

Intralase LASIK yöntemi el ile yapılan tüm işlemlerin lazer ile uygulanması sonucunda göze uygulanır. Yani korneanın kaldırılma işlemi uzmanın eliyle değil, lazer ile yapılır. Bu tabi ki ameliyatın başarı yüzdesini %100 noktasına çeker. Daha hassas ve başarılı bir operasyon gerçekleşir.

  • Wavefront (Kartal Gözü)

Kartal gözü olarak anılan Wavefront sayesinde gözünüze uygun bir lazer tedavi yöntemi belirlenir. Size özel olan bu tedavi sonrasında ise görüş oranınız %100 noktasına ulaşır.

  • Fakik Lens

Lazer operasyona uygun olmayan bir gözünüz varsa illa ki gözlük takmak zorunda değilsiniz. Aynı zamanda lens çıkarıp takmaktan da bunalmış olabilirsiniz. Fakik lens yöntemi gözün içine yerleştirilen mikro bir lensin ömür boyu kalıcı olarak göz kusurunuzu ortadan kaldırmasını sağlıyor.

 

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *