Doğada Bulunan En İyi İlaçlardan : Limon

Doğada Bulunan En İyi İlaçlardan : Limon

İnsanlar artık sürekli hastanelere gidip onlarca ilaç almak yerine şifali bitki, meyve ve sebze arayışına girdi. Aslında olması gereken de bu zaten. Onlarca kimyasal madde içeren o hapları kullanmak yerine doğanın bize hediye ettiği büyük nimetlerden yararlanmalıyız. Fakat bu arayışımızda bazen abartıya kaçabiliyor ve aktarlardan saçma karışımlar alıp midemizi ve sindirim sistemimizi mahvedebiliyoruz. Size tamamen güvenli, her zaman yanıbaşınızda olan ve bu kadar sağlıklı olduğunu muhtemelen bilmediğiniz bir meyveden bahsedeceğim ; Limon.

ilimon

Limonu hepimiz ekşiliğiyle, salatalardaki vazgeçilmez konumuyla ve C vitamini deposu olmasıyla biliriz.Uzmanlar limonu sadece salata ve yemeklerde değil tek başına da tüketmemiz gerektiğini savunuyor. Tabii ki bütün bir limonu soyup yemek hem acı verici hem de saçma olurdu. Bu yüzden günde bir iki dilim limonu kabuğunu soymadan ılık suya atıp çay niyetine içebilir veya kabuğunu soyup tuzlayarak yiyebilirsiniz.

su

Limonda bulunan bol miktarda C vitamini kalp rahatsızlıklarına iyi geliyor,bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hastalıkları daha çabuk atlatmamıza yardım ediyor. Bunun gibi halk tarafından bilinmeyen birçok faydası var limonun. İşte o faydalar :

  • Bağırsakları ve böbrekleri temizleyerek herhangi bir boşaltım sistemi sorunu yaşamanıza engel oluyor.
  • Antioksidan olduğu için tümor oluşumunu engeller ve yaşlanma hızını azaltır.
  • Gözlerinize yeterli C vitaminini sağlayarak erken yaşta gözlük kullanmanıza engel olur.
  • Aft ve ağız yaralarına karşı korur
  • Grip ve nezleye karşı vücudun direncini artırır.
  • Cilde parlaklık verdiği  ve kepekleri azalttığı için de dış görünüşünüzün daha iyi olmasını sağlar
  • Yüzünüze maske olarak uyguladığınızda sivilceler ve cilt lekelerinizde gözle görülür bir azalma olacaktır.

Bunların dışında genellikle yaşlıların muzdarip olduğu iskorbüt hastalığına, yanıklara ve osteoartit hastalığına iyi geldiği bilim çevrelerince kanıtlanmış bilgilerdir.

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *