Diş Nasıl Beyazlatılır? Diş Beyazlarma Yöntemleri Nelerdir?

Diş Nasıl Beyazlatılır? Diş Beyazlarma Yöntemleri Nelerdir?

disler-nasil-beyazlatilir

Dişler Nasıl Beyazlatılır

Gerek günlük yaşamımızdaki ikili ilişkilerde gerekse dış görünümün ilk dikkat çeken detaylarından biri olmasından ötürü diş sağlığı son derece önemlidir. Hepimiz gün içerisinde pozitif görünmek, karşımızdaki kişiyle etkili bir iletişim kurabilmek için gülümsemek zorundayız. Önce biz kendimizi beğenmezsek başkası hiç beğenmez. Dolayısıyla dişlerimizin beyaz olması ikili ilişkilerde kaçınılmaz bir mecburiyet haline dönüşüyor. Kahve, sigara ve yemek sonrası kalıntılar ise dişlerimizin beyazlığına karşı en büyük düşmanlarımız olarak görülmekte.

Bu gibi alışkanlıklar düzenli fırçalanan dişlerde bile sarı lekelere sebep olabiliyor. Diş beyazlatma yöntemleri arasında en bilindik yöntem parmağımızın ucuna topladığımız karbonatı dişlerimizde gezdirmek gösterilebilir. Ancak bu yöntem dişimizin en önemli tabakası olan diş minesine zarar vermektedir. Uzmanlar tarafından en sağlıklı diş beyazlatma yöntemi olarak yemeklerin ardından bir parça peynir yemeniz tavsiye ediliyor. Bunun sebebi ise süt proteininden kaynaklanan besleyici içeriğiyle birleşen casein’in dişe sağladığı yenilenme hareketidir. Üstelik peynir altı suyu ismiyle anılan proteinin diş sağlığına etkisi oldukça büyüktür.

Bu yöntemler haricinde de aşağıdaki seçenekler evde diş beyazlatma tekniği olarak kullanılabilir.

  • Limon Kabuğuyla Diş Beyazlatma

Limon ve limon kabuğunun asitik yapısının birçok noktada işe yarar olduğunu biliyoruz. Eğer rendelediğimiz limon kabuğunun suyunu çıkarıp dişlerimizi fırçalarsak karbonattan daha sağlıklı bir beyazlık elde edebiliriz. Bu yöntemin haftada bir kez kullanılması tavsiye edilir.

  • Çilek ile Diş Beyazlatma

Olgunlaşmış olan çileği püre kıvamına gelene kadar ezdikten sonra diş macunu olarak kullanabilir, haftada bir kez kullanarak uygulayabilirsiniz. Dişlerinizde sağlıklı ve beyaz çözümler sunacağından emin olabilirsiniz.

Lazer ile Diş Beyazlatma Fiyatları

Günümüz teknolojisi birçok ev ve kişisel yöntemin üzerinde daha kalıcı sonuçlar vermeyi başaran tekniklerin bizlere ulaşmasını sağlamıştır. Bunlardan birisi de lazerle diş beyazlatma olarak sayılabilir. Diş hekimleri tarafından özel diş kliniklerinde ve hastanelerde uygulanan yöntemde ağrı ve hissedeceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Yani dişçi fobiniz olsa dahi hiçbir şekilde bu işlemin uygulanmasında sakınca olmayacağını söyleyelim. En merak edilen detaylardan birisi ise lazerle diş beyazlatma fiyatı olarak dikkat çekiyor. Bu durum hekiminize, kliniğe ve uygulanacak işleme göre değişkenlik gösterebilir. Fakat otalama fiyatların 400 TL ile 900 TL aralığında değiştiğini söylemek

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *