Bu 3 Hareket Sayesinde Yağlarınızdan Kurtulacaksınız

Bu 3 Hareket Sayesinde Yağlarınızdan Kurtulacaksınız

Fazla kiloları olan bir bireyseniz, merdiven çıkarken bile zorlanıyorsanız,daha sağlıklı yaşamak istiyorsanız ve fit bir insan olup özgüveninizin artmasını istiyorsanız öncelikli yapmanız gereken şey spor yapmak. Ancak toplumda yanlış bir algı var : Spor yapmak için spor salonuna gitmek gerektiği. Bazılarınızın zamanı olmayabilir, bazılarınızın ise yakınında spor salonu bulunmayabilir veya çok uzakta olabilir. Bu yüzden spor yapmaktan vazgeçmeden evinizde, spor salonuna ve eğitmenlere para vermeye gerek kalmadan fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak her şeyde olduğu gibi sporda da sonuç almak için devamlı, aksatmadan, plana uygun bir şekilde davranmalısınız.

yyuuu

 

İlk olarak yapmanız gereken şey kilo vermede büyük bir yardımcı olan yürüyüş. Belirli bir tempoda ve uzun bir süre yaptığınız takdirde yürüyüş size büyük bir kondisyon ve fitlik kazandıracaktır. Yürüyüş yapmanız için evden çıkmanıza gerek yok. Kendinize cebinizi yakmayacak bir koşu bandı alabilir veya evinizin koridorunda ileri geri gidebilirsiniz. Günde ortalama 30 dakika – 1 saat arası yürüyüş yaparsanız kısa bir süre sonra iyi bir sonuç alacağınıza emin olabilirsiniz

yyy

İkinci hareketimiz ise mekik. Mekik çekmek göbekli insanların her zaman korkulu rüyası olmuştur. Ancak bu göbeğin yok olması ve daha rahat mekik çekebilmeniz için yine bu hareketi yapmanız gerekir. Eğer tam mekik çekemeyecek kadar kötü durumdaysanız dizlerinizi büküp bu hareketi yapabilirsiniz. Günde 3 set şeklinde yaparsanız göbeğinizden kurtulmanızın hızı artacaktır.

mkku

Son hareketimizi adı Superman. Sırtınızı inanılmaz derecede çalıştıracak bu harekette isminde geçtiği gibi yere yatıp süperman gibi ayaklarınızı ve kollarınızı kaldırıp uzanıyorsunuz. Bu hareketi yaparken sürekli değil bekleyerek yapmanız gerekli. Yani bacaklarınızı ve kollarınızı kaldırıp bir süre kaslarınız yanana kadar bekleyeceksiniz. Bu hareketi de fazla kaslarınızı zorlamadan yapabileceğiniz kadar yapmanızı öneriririz.

spdsd

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *