Ağız Kokusu Nasıl Önlenir?

milas
Ağız Kokusu Nasıl Önlenir?

Ağız Kokusunu Önleme

Ağız kokusu küçüklü büyüklü neredeyse herkesin sorunu. Çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan ağız kokusu hakkında bugün sizlere yardımcı olabilecek bir kaç bilgi paylaşımı yapacağız. Konuyu uzatmadan hızlı bir şekilde ağız kokusunu önlemenin yöntemlerinden bahsedelim.

ramazanda-agiz-kokusu-720x450

Ağız kokusu günlük hayatımıza fazlasıyla müdahele ediyor. Bizleri zor duruma sokuyor ve sosyal hayatımızın darbe almasına neden oluyor. Çevrenizdeki kişilere rahatsızlık veren bu durumu geçirmek için pelin otunu kullanabilirsiniz. Bir fincan alın ve içerisine kaynar su koyun. Daha sonrasında pelin otunu üzerin ekleyip bir müddet bekleyin. Bekledikten sonra ılık bir şekilde için. Peki başka bir yöntem var mı? Olmaz mı? İşte sizlere diğer ağız kokusu geçirme yöntemleri..

Mayasıl otunu hiç denediniz mi? Mayasıl otunu aktarlardan alabilirsiniz. Bir litre suyun içerisine mayasıl otunu koyun. Daha sonra kaynatın ve ılıdıktan sonra güzel bir şekilde için.

Enginarıda deneyebilirsiniz. Yine bir litre suyun içerisine enginar ekleyip kaynatıyorsunuz. Daha sonra kaynattığınız enginarı süzüyorsunuz. Daha sonrada bir güzel ılık ılık içiyorsunuz.

Bu dediklerimizi hafta da 1 veya 2 kere olarak tekrarlamanız sizin yararınıza olacaktır. Aynı zamanda bunun haricinde lütfen bunların her birisini uygulamadan önce bir doktora danışın. Vücudunuz bunlara ters tepki yapabilir ve farklı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Son olarak şunu da unutmayalım; ”Ağız sağlığına dikkat etmelisiniz. Dişlerinizi günlük olarak fırçalayıp, temizlemelisiniz.”

Reaction
0 people reacted
We don't know him yet.
You May Also Like
You can read related posts.
0 Comments
You can read comments and reply.

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *